Ogrodzenia na place budów i imprezy w plenerze

Podczas planowania inwestycji, bądź przy organizacji imprezy plenerowej, jednym z kluczowych elementów jest wyznaczenie terenu, gdzie będzie się to wszystko odbywać. Z początku wystarczyć mogą jedynie umowne granice, ale z czasem wyraźnie odgrodzenie frontu robót lub miejsca na wydarzenie będzie niezbędne. Częstym rozwiązaniem stosowanym w takich sytuacjach są ogrodzenia przenośne.

Czym są ogrodzenia mobilne?

Jak sama nazwa wskazuje, ogrodzenia mobilne to konstrukcje, które mają za zadanie ograniczyć konkretny fragment terenu. Ponadto są przenośne, więc można swobodnie zmieniać ich położenie. Można dopasować ich wysokość – w zależności od tego, czy ma być to jedynie wyznaczenie granicy danego miejsca, czy też mają pełnić dodatkową funkcję zasłaniania tego, co na przykład dzieje się na placu budowy. Dodatkowym rozwiązaniem jest możliwość zamontowania plandeki, która zakryje także przerwy między poszczególnymi elementami ogrodzeń. 

Tymczasowe płoty dobrze sprawdzają się właśnie przy różnego rodzaju inwestycjach, powstających nowych budynkach czy przy wyburzaniu starych ścian i pomieszczeń. Pełnią nie tylko rolę zasłony przed działaniami z zewnątrz, ale też zapobiegają przenoszeniu się różnych materiałów budowlanych, pozwalają utrzymać je w jednym miejscu. 

Mobilne ogrodzenia często wykorzystywane są także podczas organizacji dużych imprez plenerowych. Jest to wygodny sposób na przykład na wyznaczenie miejsca dla publiczności czy podzielenie całego terenu na kilka stref. Jest to ważne nie tylko ze względów organizacyjnych, ale także ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu wiadomo, że są miejsca, gdzie nie każdy ma dostęp. Takie tymczasowe ogrodzenie sprawdza się również w przypadku biletowanych imprez plenerowych. W ten sposób łatwo wydzielić miejsce, gdzie będzie można sprawdzić wejściówkę każdemu z uczestników i wpuścić go do określonej strefy.

Zalety ogrodzeń mobilnych

Już sam fakt, jak często wykorzystywane są przenośne ogrodzenia pokazuje, że jest to rozwiązanie, które dobrze się sprawdza w wielu różnych sytuacjach. Ich mobilność pozwala na swobodne manewrowanie całym ogrodzeniem. Można więc modyfikować konstrukcję, na przykład między poszczególnymi dniami dużej imprezy plenerowej, albo w trakcie przesuwania się frontu robót na placu budowy. 

Mobilne ogrodzenia są wykonane z trwałych, ale lekkich materiałów. Zatem są wygodne w transporcie i łatwe w przenoszeniu, a jednocześnie odporne na zmienne warunki atmosferyczne, na które są w oczywisty sposób narażone, skoro są rozstawiane w plenerze, często na nierównym terenie. Pełnią skuteczną ochronę przed intruzami, pozwalają także na zasłonięcie terenu przed czynnikami zewnętrznymi. Również już po zakończeniu imprezy masowej czy realizowanej inwestycji, w bardzo prosty sposób można złożyć całą konstrukcję i całkowicie zrezygnować z ogrodzenia, bądź postawić wtedy płot na stałe, jeśli będzie taka potrzeba.

Jakie ogrodzenia mobilne wybrać?

To, gdzie mobilne ogrodzenie będzie wykorzystywane, jest kluczowym elementem do podjęcia decyzji, który rodzaj wybrać. Jeśli będzie to impreza masowa, dla dużej grupy osób, może się okazać, że w zupełności wystarczą ogrodzenia przenośne niskie w postaci niewysokich barierek ustawionych obok siebie. Poszczególne elementy mają wymiary 2,5 x 1m. Można je swobodnie łączyć w długie rzędy. Zajmują niewiele miejsca, nie ograniczają widoczności, ale w skuteczny sposób wydzielają granicę terenu. Jeśli jest potrzeba nieco wyższego płotu, ale również takiego, który nie będzie wpływał na widoczność tego, co się dzieje, warto wybrać ogrodzenia wysokie. Mają one wymiary 3,5 x 2,2m. Istnieje możliwość zamontowania na nich dodatkowej plandeki. Jeśli jednak konieczne jest całkowite ograniczenie widoczności tego, co dzieje się za płotem tymczasowym, najlepiej sprawdzą się ogrodzenia pełne. Każdy z elementów ma wymiary 2,16 x 2,20m. Ażurowe konstrukcje stalowe są wypełnione falistą blachą. Najlepiej sprawdzają się między innymi na placach budowy, przy budowach dróg, a także przy niektórych imprezach plenerowych.

Źródło: mToilet – wynajem toalet przenośnych

Read Previous

Impregnaty do kostki brukowej i betonu – gwarancja czystości i większej trwałości

Read Next

Skoda ekologicznie – rozwiązania przyjazne dla środowiska