Panele nadłóżkowe – czy warto w nie inwestować w 2023 roku?

Wraz z nowym rokiem warto przypomnieć sobie kwestię panelów nadłóżkowych – czyli oryginalnego sprzętu medycznego, który powinien znaleźć się w każdej dobrej placówce. Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w nie również w 2023 roku. Czy na przestrzeni ostatnich miesięcy cokolwiek się zmieniło? Właśnie na tej kwestii skupiliśmy się w poniższym artykule – zapraszamy do przeczytania (i to nie tylko właścicieli placówek medycznych).

Panele nadłóżkowe nadal niezawodne

Tak samo, jak w poprzednich latach, tak i w nadchodzącym roku 2023 panele nadłóżkowe nadal będą niezwykle pożytecznym sprzętem szpitalnym – ta kwestia nie ulega wątpliwości.

Od zawsze przykładaliśmy olbrzymią wagę nie tylko do sposobu funkcjonowania placówek medycznych, ale też wykorzystywanego przez nie sprzętu. Jesteśmy zdania, że w przypadku sprzętu medycznego nie ma miejsca na półśrodki – a próba zaoszczędzenia pieniędzy na poczuciu komfortu oraz bezpieczeństwa pacjenta to skrajnie nieodpowiedzialny pomysł.

Życzymy tego, aby w 2023 roku hasłem przewodnim szpitali było „przede wszystkim: pacjent” – zadbajmy więc o odpowiedni wystrój sali chorych, właściwe relacje na płaszczyźnie personel medyczny-pacjent, oraz zaawansowany sprzęt medyczny – w tym o panele nadłóżkowe, które są tematem przewodnim dzisiejszego tekstu.

Dlaczego warto mieć panele nadłóżkowe?

Teraz fragment dla osób niezaznajomionych z tematem paneli nadłóżkowych. Jest to sprzęt medyczny, który łączy w sobie elementy przydatne zarówno dla personelu, jak i samego pacjenta.

Praktycznie w każdym takim panelu znajdziemy dwa główne segmenty: elektryczno-oświetleniowy i punkt poboru gazów medycznych. Warto też zadbać o to, aby panel był na stałe podłączony do sieci telefonicznej, co umożliwi wezwanie personelu w razie sytuacji awaryjnej u pacjenta.

Odpowiednio wybrany panel nadłóżkowy łączy więc w sobie dwie kwestie – wygodę i bezpieczeństwo. Tego typu sprzęt posiada również udogodnienia dodatkowe w postaci portów USB oraz gniazdek elektrycznych.

Jak wybrać najlepszy panel nadłóżkowy?

Nie powiemy Ci, który panel nadłóżkowy jest tym najlepszym, jednak podamy Ci garść porad, którymi powinieneś kierować się podczas zakupu.

Przede wszystkim: niezbędna dokumentacja. Nie możesz pozwolić na to, aby w Twojej placówce medycznej znalazły się urządzenia medyczne które nie spełniają wszystkich norm restrykcyjnych, znaków zgodności czy rejestracji w odpowiednim urzędzie.

Pamiętaj też, że nawet najbardziej niezawodny sprzęt może prędzej czy później ulec awarii. Urządzenia medyczne mają jednak na tyle skomplikowaną budowę, że naprawienie ich w pojedynkę może graniczyć z cudem.

Warto zatem upewnić się, że Twój sprzedawca sprzętu medycznego oferuje także darmowy serwis w przypadku awarii. Jeśli dana osoba jest uczciwa i ręczy za swój sprzęt, to nie powinien być najmniejszy problem. A ty będziesz mógł przestać się martwić na zapas i „co by było, gdyby”.

Tak więc podsumowując: warto zaopatrzyć się w panele nadłóżkowe nawet w 2023 roku. Koniecznie jednak wybierz optymalny model u sprawdzonego sprzedawcy!

Read Previous

Zaplanuj wyprzedaże dla swoich klientów – sprzęt AGD z Chin

Read Next

Kontrola WIOŚ – ile może trwać? Co w praktyce daje przedsiębiorcy ograniczenie czasu trwania kontroli?