Urządzamy pokój dla dziewczynki

Można by pomyśleć, że urządzenie pokoju dla dziewczynki nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Nic bardziej mylnego. Jak pokazuje praktyka, urządzenie pokoju dla dziecka to jedno z najcięższych wyzwań, jakie może czekać na rodziców. Czasem łatwiej urządza się kuchnie niż dyskutuje się z dzieckiem na temat tego, co powinno znaleźć się w jego pokoju. A dzieci niestety, ale mają swoją wizję na zaaranżowanie przestrzeni w pokoju.

Kreatywność, nauka i zabawa

Pokój należy podzielić na kilka stref, dzięki czemu dobór odpowiednich mebli i dodatków będzie o wiele łatwiejszy. Nie można również zapominać o tym, że należy wziąć pod uwagę opinię dziecka oraz przestrzeń jaką mamy do dyspozycji. Jeżeli nie ma jej wiele, to warto zdecydować się na jeden meble dużych rozmiarów, który będzie spełniał kilka funkcji. Mowa tutaj o szafie, łóżko piętrowym i biurko połączonym w jedną całość. W jednym miejscu zyskaliśmy przestrzeń do nauki oraz do odpoczynku. Pozostałą część pokoju należy zaplanować tak, aby znalazło się miejsce na zabawki i na odpowiednie półki do ich uporządkowania.

Przestrzeń kreatywna to może być stolik oraz krzesełko, gdzie dziecko będzie tworzyło swoje prace. Takie miejsce jest jak najbardziej potrzebne, ponieważ nie każde dziecko chce takie czynności wykonywać przy biurku. W małej przestrzeni można pomyśleć o stoliku, który będzie można schować do szafy (specjalny blat wysuwany). Przy takim stoiku powinno znaleźć się również odpowiednie krzesełko dopasowane do wzrostu dziecka.

Read Previous

Kto powinien zajmować się księgowością?

Read Next

Kilka sprawdzonych rad, zanim zaczniesz budowę domu