Kilka sprawdzonych rad, zanim zaczniesz budowę domu

Któż nie marzy o własnym kącie? Piękny dom ze wspaniałym ogrodem…Niezależność mieszkaniowa daje niesamowity komfort i spokój. Podejmujemy więc decyzje o budowie domu i…no właśnie. Zaczynają się problemy.

Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na budowę?

1. Wybór lokalizacji to bardzo ważna sprawa. Często kierujemy się względami czysto wizualnymi. Należy również pamiętać, że dom ma nam służyć przez cały rok. Jeśli mamy dzieci, na pewno trzeba wziąć pod uwagę odległość do szkoły. Dzieci bowiem uczęszczają do placówki 5 dni w tygodniu. Dojazdy mogą nas kosztować nie tylko pod względem finansowym, ale i czasowym.
2. Zanim zdecydujemy się na zakup działki, wato dokładnie sprawdzić wszelkie zapisy oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Formalności w urzędach potrafią ciągnąć się w nieskończoność. Uzyskanie warunków zabudowy to dopiero początek.
3. Kiedy lokalizacja i działka już wybrane, należy wybrać projekt. Od kilku lat panuje trend budowy energooszczędnej. I słusznie…Rosnące koszty utrzymania pochłaniają sporą część naszych przychodów. Dlatego już na tym etapie warto podążać tym torem.
4. O wszelkie przyłącza najlepiej wystąpić jak najwcześniej, by nie tracić czasu na opieszałość urzędników. Czym szybciej formalności zostaną zamknięte, tym szybciej można przystąpić do realizacji planu.

I najważniejsze…

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Kto nie lubi czytać niech pyta i uczy się na cudzych błędach. Jeśli nie znamy się zupełnie na budowie domu i powierzymy sprawę fachowcom trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Choć minimalna wiedza w temacie przyda się na pewno, jeśli zależy nam na odpowiedniej jakości wykonanej pracy.

Read Previous

Urządzamy pokój dla dziewczynki

Read Next

Własne źródła energii – fotowoltaika