Czy łatwo znaleźć pracę od zaraz w Holandii bez znajomości języka?

Wielu Polakom wydaje się, że bez znajomości języka nie mają szans na znalezienie pracy za granicą. Inni z kolei są przekonani, że znalezienie pracy w Holandii i załatwienie wszystkich formalności to długi i żmudny proces. Okazuje się, że oba te twierdzenia mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Osoby bez znajomości języka mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy w Holandii. A znalezienie takiej pracy wcale nie jest tak trudne, jak by się mogło wydawać. Najważniejsze, aby wiedzieć, gdzie szukać i odpowiednio podejść do poszukiwań. Spieszymy więc z pomocą i podpowiadamy, gdzie zacząć.

Praca od zaraz w Holandii bez znajomości języka – czy to możliwe?

W dzisiejszych czasach znalezienie jakiejkolwiek pracy od zaraz wydaje się graniczyć z cudem. Ale są wyjątki od tej reguły. Pracy w Holandii dla naszych rodaków nadal jest pod dostatkiem. Powoduje to, że zgłaszając się do biura pośrednictwa pracy, najczęściej możemy liczyć na szybką odpowiedź z ofertą. Nie dotyczy to jedynie fachowców i specjalistów w swojej dziedzinie, którzy szukają konkretnej pracy w określonym zawodzie. Choć z pewnością zostaną oni ochoczo przyjęci, to bywa, że na ofertę muszą poczekać – maksymalnie do kilku tygodni. Wielu chętnych do pracy rezygnuje ze starania się o zatrudnienie w Holandii jeszcze zanim na dobre zaczną szukać, bo obawiają się, że brak znajomości języka stanowi przeszkodę nie do pokonania. Ale również dla osób niewładających językiem obcym znajdzie się praca w Holandii na atrakcyjnych warunkach.

Na jaką pracę w Holandii bez znajomości języka można liczyć?

Holenderski rynek pracy ma w zanadrzu wiele ofert dla osób bez znajomości języka. Wynika to z faktu, że Holendrzy są mocno ukierunkowani na pracowników z zagranicy, a jednocześnie mają świadomość, jak trudnym do nauczenia się i mało popularnym jest język niderlandzki. Ale na jakie oferty można liczyć? Czy w grę wchodzi tylko ciężka praca fizyczna? Fizyczna owszem, ale niekoniecznie ciężka. Praca na budowie raczej nie jest popularnym miejscem pracy dla osób bez znajomości języka ze względu na bardzo dużą potrzebę komunikacji. Już nieco inaczej ma się sprawa z pracą na produkcji czy w magazynach. Tutaj najczęściej wystarczy, że przełożony zaprezentuje sposób czy mechanizm wykonywania jakiejś pracy, a następnie wszystko odbywa się według szablonu i znajomość języka nie jest konieczna. Jeszcze łatwiejsza jest sprawa z pracą w ogrodnictwie i ogrodnictwie szklarniowym. Niezależnie od tego, czy chodzi o nawożenie, pielęgnację, czy tylko zbiór roślin, komunikacja w tej branży nie znajduje się na pierwszym miejscu potrzeb. I choć praca w ogrodnictwie jest pracą fizyczną, to nie wymaga się tutaj od pracowników podnoszenia dużych ciężarów czy wykonywania innych ciężkich czynności, z którymi nie poradziłaby sobie kobieta. Tym samym praca w ogrodnictwie nadaje się dla osób bez znajomości języka w każdym wieku i obu płci.

Gdzie szukać pracy w Holandii od zaraz bez znajomości języka?

Znalezienie pracy od zaraz bez znajomości języka jest możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Obecnie najpopularniejszym źródłem ofert pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą, jest internet. Ale w przypadku poszukiwania pracy bez znajomości języka nie jest to najlepsze miejsce do działania. Tym bardziej jeśli zależy nam na jak najszybszym podjęciu zatrudnienia. W takiej sytuacji najlepiej jest skierować swoje kroki do biura pośrednictwa pracy. Pracownicy biura pośrednictwa pracy przeprowadzają wstępną rekrutację do pracy i wywiad z kandydatem. Na tej podstawie dobierają najlepszą dla niego ofertę. Warto wiedzieć, że uwzględnia się tu tak wiedzę, doświadczenie i umiejętności, jak również preferencje i zainteresowania kandydata do pracy. Dzięki temu zajęcie jest nie tylko zgodne z posiadanymi przez kandydata kwalifikacjami, ale również pracownik jest z niej zwyczajnie zadowolony. Holenderscy pracodawcy nie od dziś wiedzą, że zadowolony pracownik pracuje lepiej, wydajniej i bardziej efektywnie. Dlatego jeśli poszukujecie pracy w Holandii od zaraz bez znajomości języka, to warto szukać właśnie w biurze pośrednictwa pracy.

Źródło: FAS Packing – Legalna praca w Holandii

Read Previous

Firma niszcząca dokumenty – jak wybrać najlepszą?

Read Next

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników – najlepiej ze specjalistami!