Gdzie kupić suknię ślubną?

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej nie jest łatwy. Można powiedzieć, że przyszły Pan Młody ma przed sobą o wiele łatwiejsze zadanie. Dobór garnituru, smokingu nie zajmuje tyle czasu co znalezienie tej jednej, jedynej kreacji. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w salonach znaleźć można wiele pięknych kreacji. A nie są to przecież jedyne miejsca, gdzie takie suknie można zakupić.

Nowa, używana, czy…?

Czy suknia powinna być nowa? Czy tez używana? Czy może lepiej zdecydować się na szycie sukni na wymiar? Takie pytania chodzą po głowie przyszłym Pannom Młodym, które przeglądają katalogi ślubne i są często zszokowane cenami, jakie trzeba za nie zapłacić. Kilka tysięcy złotych to koszt jaki przekracza często budżet kobiety. Co zrobić, jeżeli upatrzona suknia kosztuje ogromne pieniądze? Można skorzystać z dwóch wyjść. Pierwsze to poszukiwanie takiego samego modelu sukni, ale używanej. Bardzo często bywa tak, że w innym mieście lub nawet w tym samym można znaleźć taką samą suknię, która była już przez kogoś wykorzystana, a jest już wystawiona na sprzedaż.

Drugim wyjściem jest poszukiwanie zdolnej krawcowej, która podejmie się uszycia takiej sukni na zamówienie. Należy wybierać jednak mniejsze pracownie, gdzie nie pukają sławne osobistości do drzwi. Dzięki temu nie będziemy płacili za markę, a za samo uszycie. W wielu miastach można znaleźć takie zdolne krawcowe, które bardzo chętnie podejmą się uszycia takiej sukni i to za o wiele mniejszy pieniądz wliczając w to nawet robociznę i materiały.

Read Previous

Żłobek – tak czy nie?

Read Next

Sprawdzone sposoby na katar