Sprawdzone sposoby na katar

Sezon na katar uważam za oficjalnie otwarty. Niestety. Jesień i zima to czas, kiedy nieżyt nosa dotyka nas najczęściej. Mówi się, że leczony trwa 7 dni, a nieleczony tydzień. Coś w tym jest. Mimo wszystko warto się wspomóc i ulżyć w dolegliwościach, które towarzyszą katarowi. Oto kilka sposobów na katar:

1. Jeśli dopadł nas przeszywający chłód i przemarzłeś, weź gorącą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych. Świetnie wpływają na drożność dróg oddechowych. Szczególnie polecane są olejki sosnowe i eukaliptusowe. Warto również zastosować maści rozgrzewające na klatkę piersiową, plecy i…stopy. Tak, rozgrzanie stóp skutecznie rozgrzewa cały organizm.

2. Aby odblokować nos, można robić inhalacje. Tu również sprawdzą się olejki oraz rumianek. Pozwoli to usunąć wydzielinę i odblokować nos.

3. Dobrym sposobem na drożność nosa jest stosowanie maści majerankowej i rumiankowej przez cały czas trwania kataru. Dzięki temu łatwiej się oddycha.

4. Należy pić dużo płynów. Wydzielina w nosie się wtedy rozrzedza i łatwiej ją usunąć.

5. Parująca herbata z malinami lub sokiem z czarnego bzu nie tylko rozgrzewa, ale ułatwia oddychanie. To też swoista inhalacja.

6. Czosnek uważany jest jako naturalny antybiotyk. Pomaga również na katar. Można zrobić kanapkę i posmarować ją rozgniecionym czosnkiem.

7. w walce z nawracającym katarem pomaga stosowanie zwiększonej dawki witaminy C oraz preparatów z rutyną.

Jeśli jednak nic nie pomaga, a katar się przedłuża, należy udać się do lekarza, by uniknąć niebezpiecznych powikłań.

Read Previous

Gdzie kupić suknię ślubną?

Read Next

 Zastosowanie systemów sprężonego powietrza