Zastosowanie systemów sprężonego powietrza

Kompresory przemysłowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej gałęzi przemysłowej. Obecnie prawie każda firma usługowa czy produkcyjna wykorzystuje sprężarki do w swojej codziennej pracy.

Dobrej jakości kompresory przemysłowe

Kompresory przemysłowe to urządzenia bezawaryjne, proste w obsłudze oraz mogące znacznie ułatwić daną działalność gospodarczą. Dlatego też wielu przedsiębiorców, którzy planują otwarcie firmy produkcyjnej lub usługowej, wykorzystuje tego rodzaju park maszynowy. Instalacje sprężonego powietrza są nieodzowne w branży petrochemicznej, elektrycznej, optycznej, medycznej, spożywczej, wojskowej, jak również kosmetycznej. Wiele firm nie mogłoby istnieć bez zastosowania sprężarek. Warto dodać, że sprzęt ten powinien być kupowany wyłącznie od sprawdzonych dystrybutorów i renomowanych producentów. W przeciwnym razie właściciel firmy może mieć duże problemy z awaryjnością sprzętu, a także przymusem przeprowadzania generalnych remontów, wiążących się z bardzo dużymi wydatkami.

Dlaczego warto inwestować w sprężarki?

Dobrej jakości kompresor przemysłowy jest idealnie dopasowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Jeśli właściciel/ zarządzający nie ma wiedzy bądź też obawia się, że podejmie błędną decyzję, powinien skonsultować się z serwisantem, który dokona odpowiednich pomiarów i wybierze urządzenie dedykowane ściśle do konkretnego zapotrzebowania na ilość sprężonego powietrza, jakie występuje w zakładzie usługowym czy przedsiębiorstwie produkcyjnym. Warto jest wybierać sprzęt, który spełnia nasze oczekiwania, ale również idealnie nadaje się do konkretnych warunków technicznych i przestrzennych. Jeśli nie dysponujesz sprężarkownią  bądź też masz bardzo mało miejsca na stworzenie parku maszynowego, to warto jest wybrać kontenerowe sprężarkownie lub zdecydować się na wynajem pomieszczenia, w których mogą one bezpiecznie i bezproblemowo pracować.

Zakup kompresora przemysłowego nie jest decyzją, którą powinno się podejmować pochopnie. Jeśli masz zamiar działać w branży wojskowej, optycznej, farmaceutycznej, medycznej, czy spożywczej to powinieneś zdecydować się na sprężarki bezolejowe. Warto pamiętać, że restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej w tych branżach całkowicie zakazują używania sprężarek olejowych. W przypadku produkcji określonych artykułów spożywczych czy tych zaliczanych do wyrobów paramedycznych, medycznych oraz kosmetycznych, sprężarki olejowe, które używają, jako czynnika chłodzącego oleju, mogą spowodować zanieczyszczenie wyprodukowanego towaru. Aby uniknąć przymusu utylizacji bardzo dużej ilości artykułów, warto jest wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia stosując sprężarki bezolejowe.

Nowoczesne kompresory przemysłowe dla każdej branży

Odpowiedni system filtracji gwarantuje, iż wyprodukowana partia artykułów nie będzie zawierać żadnych pyłków, drobnoustrojów, bakterii czy innych zanieczyszczeń, które cyrkulują w powietrzu zasysanym przez kompresor przemysłowy. Zastosowanie systemów sprężonego powietrza znacznie ułatwia pracę przedsiębiorstwa, a także może wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej, z racji profesjonalnie i szybko wykonanych usług czy produkcji danego towaru.

Park maszynowy, w postaci sprężarek jest nieodzownym elementem dla każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa, które nastawione jest na trwałą i rzetelną współpracę, nie tylko z kontrahentami znajdującymi się na terenie Polski, ale również odbiorcami z Europy, a nawet świata. W obecnym czasie rozwój technologiczny kompresorów przemysłowych zainicjował ich wysoką wydajność, a także niskie zużycie energii elektrycznej. Dzięki temu posiadając nawet bardzo rozbudowany park maszynowy możesz cieszyć się z optymalnego wykorzystania sprzętu przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej.

Dobór odpowiednich sprężarek to podstawa posiadania nowoczesnego i wydajnego parku maszynowego. Jednakże systemy sprężonego powietrza powinny być poddawane regularnym przeglądom i konserwacji, w celu uniknięcia jakichkolwiek problemów związanych z ich nieprawidłowym działaniem lub pojawieniem się usterek. Instalacje sprężonego powietrza, które działają prawidłowo i są nowoczesnymi urządzeniami, nie tylko ułatwiają pracę, ale także zapewniają dobre warunki.

Wprowadzenie niskiej emisji hałasu oraz odpowiednich systemów odolejania i filtracji gwarantuje, iż obsługa tego rodzaju sprzętu jest nie tylko bezproblemowa, ale także nie powoduje żadnych perturbacji zdrowotnych.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Read Previous

Sprawdzone sposoby na katar

Read Next

Czy zbiorniki na gaz z drugiej ręki są dobre?