Korony zębowe tylko w zaufanym gabinecie stomatologicznym!

Korony zębowe są stałem uzupełnieniem protetycznym. Jest to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych. Korony znacznie różnią się od ruchomych protez wkładek zębowych, a ich zakładanie należy powierzyć wyłącznie renomowanemu gabinetowi stomatologicznemu.

Dlaczego zakłada się korony zębowe?

Decydując się na założenie korony zębowej, można ochronić uszkodzone zęby, nadać im estetyczny, naturalny wygląd, a także wzmocnić je przed dalszymi urazami czy działaniem erozji kwasowej. Korony zębowe bardzo często zakładane są po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, gdy dochodzi do złamania zęba. Zabieg ten proponowany jest również wtedy, gdy próchnica uszkodziła koronę zęba bądź też doprowadziła do jej całkowitego osłabienia. Tego typu rozwiązanie stosuje się także u tych osób, u których stwierdzono mocne przebarwienia na szkliwie zębów. Wyróżnia się kilka rodzajów tego typu uzupełnień protetycznych. Można zdecydować się na założenie koron metalowych, porcelanowych, pełnoceramicznych, ostatecznych lub tymczasowych.

Jak przebiega procedura założenia koron na zęby?

Korony zębowe mają postać czapeczki, którą nakłada się na specjalnie oszlifowany ząb. Jest to alternatywa do popularnej i potocznie zwanej plomby, czyli materiału do wypełnień, który w przypadku bardzo rozległych zmian próchnicznych bądź też innych uszkodzeń zęba nie jest w stanie utrzymać się i z reguły może ulec wypadnięciu. Wskazaniem do zakładania koron porcelanowych są mocne przebarwienia szkliwa, które powstały po leczeniu antybiotykami, czyli tetracyklinami, bądź pod wpływem bardzo niehigienicznego trybu życia, głównie zaniedbań w higienie jamy ustnej. Korony zakłada się także na zęby zdrutowane, z wyraźnym niedorozwojem szkliwa, a także te starte, szczególnie gdy pacjent miał tendencję do zgrzytania zębami. Przeciwwskazaniem do zakładania koronek na zęby jest nadmiernie zniszczone uzębienie, zaawansowane choroby przyzębia, a także zmiany usytuowane przy wierzchołku korzenia.

Dlaczego warto założyć korony zębowe w renomowanym gabinecie stomatologicznym?

Założenie koron zębowych, w odróżnieniu od wykonania plomb jest zabiegiem, który powinien być przeprowadzany wyłącznie w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym. Procedura obejmująca zakładanie korony na zęby podzielona jest na co najmniej trzy wizyty. W ich trakcie ząb musi być odpowiednio oszlifowany, ocenia się także wysokość zwarcia, dobiera kolor nowej korony do naturalnych zębów, a także pobiera się wycisk w jamie ustnej, służący do odwzorowania zębów i tkanek miękkich. Działania te wymagają posiadania zarówno odpowiedniego sprzętu, jak i wiedzy z zakresu stomatologii estetycznej. Dlatego też warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego lekarza stomatologii, który ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Zakładanie koron zębowych wymaga zastosowania odpowiednich procedur medycznych, które powinny być dobrane ściśle do stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. Decydując się na założenie koron zębowych, warto udać się do renomowanego gabinetu stomatologicznego. Tylko wówczas zyska się pewność, iż zostaną one założone prawidłowo, co zapewni pacjentowi komfort ich użytkowania.

Źródło: Protomdental – gabinet stomatologiczny

Read Previous

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników – najlepiej ze specjalistami!

Read Next

Przegląd techniczny budynku – co musisz wiedzieć?