Jak znaleźć komfort i ciepło, czyli o zaletach masażu gorącymi kamieniami

Odkryj zachwycający masaż gorącymi kamieniami – masaż stworzony dla osób cierpiących w zimne dni! Ten rozgrzewający rytuał oparty jest o masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi, olejkiem i aromaterapię. Rozkoszuj się wspaniałym masażem i esencjami ciepła: intensywny zapach olejku z drzewa herbacianego, mieszający się z akcentami cytrusów i nut korzennych sprawią, że nawet najzimniejszy dzień zmieni się we wspaniałe doświadczenie.

Znasz to uczucie, kiedy po przemarznięciu masz ochotę tylko na powrót do domu, ciepły koc i rozgrzewającą herbatę? Nie musisz być jesieniarą – ta ochota, zwłaszcza w zimniejszych porach, budzi się w każdym z nas. Właśnie tak wyobrażamy sobie komfortowy odpoczynek, moment relaksu. Jeśli istnieje bardziej coś bardziej relaksującego, jest to właśnie masaż gorącymi kamieniami. Wypocznij i pamiętaj, że w tajemnicy pełnego komfortu relaksu tkwi klucz do regeneracji i późniejszego skutecznego działania.

Masaż rozgrzanymi kamieniami to wyjątkowy zabieg, który ma rozgrzewać aż do kości. Delikatne i płynne techniki tajskiej masażystki podczas masażu olejkowego i rozkładania kamieni rozluźniają i sprawiają, że ból wraz z napięciem natychmiast opuszczają nasze ciało. Masaż gorącymi kamieniami jest masażem całego ciała, łącznie z masażem stóp, głowy oraz masażem rąk. Rozgrzane kamienie pomagają nam się rozluźnić i pozwalają na uwolnienie aromatów olejków eterycznych, które otulają pięknymi zapachami ziół. Mieszanka dokładnie dobranych olejków eterycznych sprawia, że aromaterapia towarzysząca temu masażowi przywołuje najpiękniejsze wspomnienia Tajlandii. Głęboki zapach drzewa herbacianego, woń pomarańczy i cytrusów oraz wyraźne nuty korzenne, goździki i cynamon wprawią nas w głęboki stan relaksu, który kojarzył się będzie z cudownymi chwilami w Tajlandii.

Głęboka faza rozluźnienia i uczucie komfortu są niezbędne do tego, aby twój umysł mógł wypocząć w takim samym stopniu jak ciało, które jest dokładnie masowane w tym samym czasie. Podczas codziennego funkcjonowania, w wyniku pracy, załatwiania codziennych spraw, bycia pod wpływem stresu – nasze ciało “sznuruje” mięśnie, aby być zawsze gotowym do akcji. W efekcie tego pojawiają się bolesne skurcze, które często bez odpowiedniej terapii będą towarzyszyć Ci na co dzień. Tajski masaż gorącymi kamieniami jest doskonałym sposobem, aby się pozbyć napięcia, zwłaszcza jeśli jesteś ciepłolubną istotą. Dla niektórych osób to właśnie gorąca temperatura jest kluczowym czynnikiem, niezbędnym do rozluźnienia się. Pod wpływem wysokiej temperatury twoje mięśnie stają się bardziej elastyczne oraz chętne do współpracy z rękami masażystki. 

Gorące kamienie bazaltowe są używane do masażu od setek lat nie bez powodu – bardzo wolno tracą temperaturę i nie oddają jej na tyle intensywnie, żeby wywołać poparzenia. Mimo to, masaż gorącymi kamieniami, jest najgorętszym masażem dostępnym w salonach masażu tajskiego. Ten wyjątkowy zabieg może być przeprowadzany tylko raz lub dwa razy dziennie przez daną masażystkę, a samo przygotowanie kamieni zajmuje niemal godzinę. Warto sprawdzić, czy dany salon masażu posiada odpowiednio wykwalifikowanych masażystów oraz prawdziwe bazaltowe kamienie – w innym wypadku możemy narazić się na nieprzyjemności. Masaż gorącymi kamieniami nie jest polecany osobom z nadciśnieniem, chorobami krążenia lub żylakami. Duża wrażliwość na wysokie temperatury też jest przeciwwskazaniem, więc chorzy, którzy powinni ich unikać nie mogą korzystać z masażu rozgrzanymi kamieniami. 

W salonach masażu tajskiego pracują mistrzynie masażu tajskiego posiadające wieloletnie doświadczenie, również w pracy relaksacyjnej, mającej na celu walkę ze stresem, ogólnym zmęczeniem i bólami. Dzięki temu, że podchodzą do każdego przypadku indywidualnie potrafią pomóc w bólach mięśni już nawet po pierwszym zabiegu. Nikt nie powie Ci, że poczujesz się, jak nowo narodzony, ale wiemy, że z pewnością poczujesz się wypoczęty i pełen wewnętrznego spokoju, a to jest bezcenne. 

Źródło: ThaiSun – masaż Warszawa

 

Read Previous

Przegląd techniczny budynku – co musisz wiedzieć?

Read Next

Rodzaje inwerterów fotowoltaicznych